2. Zborovice       16        11        3          2          54:24   36

3. Pravčice         16        9          2          5          65:41   29

4. Lutopecny      16        7          5          4          40:26   26

5. Břest             16        6          6          4          35:27   24

6. Mrlínek          16        6          3          7          23:26   21

7. Dřínov           16        3          2          11        33:52   11

8. Rataje           16        3          1          12        19:50   10

9. Rymice         16        2          0          14        15:78   6

10. Kolo    TJ Pilana Zborovice - TJ Zdounky    1:1    (1:1)

Rozhodčí: Rosický

Branky: Chytrý - Kyrzc

Sestava: Tesařík - Raclavský, Klučka, Králík, Medek - Šprňa - Prachař, Solař, Zapletal - Chytrý, Ovečka (45. Gremlica)

V posledním utkání sezony jsme přivítali v sousedském derby Zdounky. V utkání, hraném za krásného letního počasí, už de facto o nic nešlo. Hosté měli v tabulce 4 bodový náskok nad domácími, a tak před utkáním převzali z rukou předsedy OFS Kroměříž vítězný pohár.

Již na začátku zápasu se opět potvrdilo, že derby nemá favorita. Ikdyž by to papírově měli být hosté, kdo má udávat tempo hry, za celou sezonu ještě neprohráli, ale domácí byli patřičně nažhavěni vrátit podzimní porážku. Ihned ze začátku utkání domácí udávali tempo hry, hrozili nebezpečnými protiútoky, ale trefit se do zdounecké branky se jim nedařilo. A tak přišel trest. Zdounky z protiútoku otevřeli skore, kdy vybíhajícímu Tesaříkovi nedal šanci nejlepší střelec soutěže Kyrcz. Domací se po obdržené brance zvedli, a opět to byli oni, kdo více zaměstnávala obranu hostí. Vyrovnat se podařilo po krásném uvolnění Chytrého, a tak se i druhý nejlepší střelec soutěže prosadil a jeho bilance se zastavila na 20 vstřelených brankách. Do poločasu hosté zahrozili ještě dvěma protiútoky, avšak Tesařík byl proti Kyrczovi tentokrát úspěšný.

Do druhého poločasu domácí nastoupili s jednou změnou, kdy Ovečku vystřídal na hrotu Gremlica. Začátek druhého poločasu to opět byli domácí, kdo udávali tempo hry, avšak skorovat se již nikomu nedařilo. Gremlica ani Chytrý nevyzráli na hostujícího golmana. Zapletal hlavičkoval taky pouze do náručí brankáře. Hosté hrozili je z nebezpečných brejků, ale domácí obrana si s nimi již dokázala poradit. A tak derby dospělo ke konečné remíze 1:1.

A Tak jsme byli po druhé za poslední dva roky svědkem předávání poháru pro vítěze okresního přeboru. Tak snad do třetice všecho dobrého :)

Klukům paří velké díky za odmakanou sezonu, za výborné výsledky, a skvělou reprezentaci vesnice. Kluci díky!!!

18. Kolo TJ Sokol Rymice - TJ Pilana Zborovice    1:4    (1:2)

Rozhodčí: Zapletal

Branky: Chytrý 3, vlastní

Sestava: Tesařík - Raclavský, Králík, Klučka, Medek, Ovečka, Prachař, Sidek, Solař, Jašíček, Chytrý

K předposlednímu utkání sezony zajížděli hosté na půdu posledního celku soutěže do Rymic. Jak již se stává tradicí v posledních utkáních, opět jen v 11 hráčích. Hosté se hned ze začátku utkání ujali iniciativy a zahazovali jednu šanci za druhou. Po 10. minutách se hostům podařilo vstřelit vedoucí branku, kdy se prosadil Chytrý. O pár minut později opět chytrý centroval do vápna, a před domácím brankářem míč tak nešťastně odskočil, že skončil až za jeho zády. Hosté nadále určovali tempo hry, avšak vybrali si také svou obvyklou mrtvou desetiminutovku. Domácí začali útočit nebezpečnými brejky. Z jednoho brejku a nedorozumění hostující obrany se jim podařilo korigovat na poločasový stav 1:2.

Druhý poločas se odehrával převážně ve stejné režii jako první půle. Hosté udávali tempo hry, domácí hrozili ze svých nebezpečných brejků. Hostům se podařilo navýšit skore dalšími 2 zásahy Chytrého. Další šance hostů nebyli využity. Solař, Ovečka, Prachař, Sidek měli nepřesnou mušku. Nutno dodad, že Solař ještě neproměnil pokutový kop po faulu na Chytrého.

17. Kolo TJ Pilana Zborovice - TJ Sokol Rataje    4:2    (3:2)

Rozhodčí: Čech

Branky: Gremlica 2, Solař 2

Sestava: Tesařík - Raclavský, Králík, Šprňa, Medek, Klučka, Solař, Chytrý, Gremlica, Jašíček, Sochora

K dalšímu utkání domácí nastoupili pouze v 11 hráčích, a zpočátku byla tato nesehranost znát. Nejprve se dostali lacinou brankou Solaře do vedení, kdy hostující brankář neudržel jeho střelu z dálky. Hned po pár minutách bylo vyrovnáno, kdy domácí obraně utekl hostující útočník a nedal Tesaříkovi šanci. Po obdržené brance začali domácí zase hrát a podařilo se jim po krásném uvolněním Gremlici jít opět do vedení. Netrvalo dlouho, a opakovala se stejná situace jako při prvním golu. Bylo opět vyrovnáno. Domácí inkasovaná branka ještě více nakopla a začali mít opět na hřišti mírnou převahu. Po krásném centru od Medka zvýšil na 3:2 pro domácí Solař.

Ve druhém polačasu hosté začali mít optickou převahu, avšak vše končilo u  domácí obrany. V 80. minutě domácí pojistili své vítězství po dorážce Gremlici.

16. Kolo SK Břest - TJ Pilana Zborovice    2:3    (0:1)

Rozhodčí: Karlík

Branky: Zapletal, Jergl, Prachař

ČK: Prachař

Sestava: Tesařík - Gremlica, Králík, Medek, Raclavský, Klučka, Zapletal, Prachař, Solař ( Ovečka), Chytrý, Jergl (Jašíček)

K dalšímu utkání Zborovice zajížděli na půdu k silnému protivníkovi do Břestu. Tomuto faktu přizpůsobili sestavu, kdy až na nemocného Šprňu a dlouhodobě zraněného Sidka, odjížděli v nejsilnějším možném složení. Utkání hrané na výborném hřišti kazil místy nárazový větr.

První poločas působil klidným dojmem, kdy mužstva nechtěli udělat zbytečnou chybu a nepouštěli se do žádných zbytečných akcí. Herní kvalita hostujícího mužstva se neprojevovala tak kvalitně jak by se zdálo. Akce se střídali na obou stranách. Hosty podržel několkrát Tesařík. Hosté z náhodně zahrané standartní akci, po špatném zákroku domácí brankáře a následnou dorážkou Jergl šli do vedení.

Druhý poločas už ukázal kdo je na hřišti pánem. Zborovice začali na hřišti přebírat iniciativu, zejména zásluhou dobře hrajícího Prachaře se Zapletalem. Tito dva ze zasloužili o navýšení hostujícího náskoku. Domácí korigovali výsledek až na konci zápasu.

15. Kolo TJ Pilana Zborovice - TJ Mrlínek        4:0    (3:0)

Rozhodčí: Mucha

Branky: Solař, Chytrý, Ovečka, Jašíček

Sestava: Tesařík - Raclavský, Šprňa, Králík, Medek, Solař, Sidek, Prachař (Jašíček), Jergl, Ovečka, Chytrý

Po venkovní ztrátě na domácích ležela tíha opět bodovat. V cestě byl houževnatý tým z Mrlínku, který ve středeční dohrávce dokázal potrápit a uhrát s vedoucím týmem ze Zdounek remízový výsledek. Dnešní zápas ovlivnil vytrvalý déšť, který celých devadesát minut zkrápěl zborovické hřiště.

Začátek utkání byl z obou stran velmi opatrný, po deseti minutách začala hosté zlobit. Dvě vážné neproměněné šance donutili domácí zapnout na vyšší obrátky a  odměnnou byl první domácí gol, který za přispění hostujícího brankáře vstřelil Solař. Od té doby se hrál pohledný fotbal nahoru dolů, domácí hráče několikrát výborně podržel Tesařík, hostující brankář mnoho práce neměl, protože spousta střel šla mimo bránu. Po půlhodině hry domácí fantasticky zahráli standartní situaci na jejimž konci, do prázdné brány, dával Ovečka. Již za dvě minuty zvýšil na 3:0 tečovanou střelou Chytrý. V druhém poločasu už bylo v podstatě na hřišti jen domácí mužsto, hosté se občas pokoušeli o rychlý protiútok, ale vše končilo na domácí obraně. V 80 minutě dal konečnou podobu utkání Jašíček, kdy vstřelil svou premiérovou trefu po krásném prostrčením Chytrého. Domácí zaslouží pochvalu za krásný bojovný a týmový výkon.

14. kolo TJ Sokol Lutopecny - TJ Pilana Zborovice    4:0    (1:0)

ČK : Gremlica, Klučka ( oba 2 ŽK)

Sestava: Tesařík - Klučka, Šprňa, Raclavský, Medek, Ovečka, Chytrý, Solař, Gremlica, Sochora (Jašíček), Jergl

K dalšímu utkání zajížděli zborovičtí dorostenci k utkání do Lutopecen. Psychicky posilněni o vysoké domácí vítězství nad Pravčicemi, ovšem oslabeni o Králíka, Prachaře, Zapletala, s obstřiky hrál Solař. Začátek utkání nenasvědčoval tomu, že hosté odjedou s nulovým ziskem. Šance se přelévali na obou stranách, domácím se podařilo z náhodné akce otevřít skore. Hostující hráče několikrát vychytal domácí brankář. Do kabin se šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Do druhého poločasu místo Sochory nastoupil Jašíček. Hru začali pomalu přebírat domácí hráči. Výsledkem toho byly dvě vstřelené branky, dvě zbytečné červené karty. Zbytek zápasu se již dohrával s povinnosti. Nutno pochválit brankáře Tesaříka, který zabránil daleko většímu debaklu.

13. kolo    TJ Pilana Zborovice - TJ Sokol Pravčice    9:0    (5:0)

Branky: Chytrý 6, Jergl 2, Zapletal

Rozhodčí: Hušek

Sestava: Tesařík - Klučka, Solař, Raclavský, Medek - Gremlica, Prachař (50. Sochora), Zapletal (52. Jašíček), Ovečka - Chytrý, Jergl

K velmi důležitému utkání nastoupili naši dorostenci proti tabulkově stejnému soupeři z Pravčic. Nutno dodat, že se hosté dostavli k utkání jen v 10 hráčích a tak se zdála povinnost uhrát tři body zcela jasná. Hned začátek utkání to jasně ukázal. Hosté působoli od první minuty odevzdaným dojmem, z čehož vypraměnilo několik golových situací, které domácí neproměnili. Kdyby po 5. minutách bylo skore 4:0, nemohl se nikdo divit. Netrvalo to dlouho, a Chytrý našel recept na překonání obrany hostů. Elegantními nůžkami překonal bezmocného golmana, a zavelel k jasnému dobívání zdecimované soupeřovi obrany. Branky do polačasu přidali ještě Jergl, Zapletal a Chytrý završil hattrick. Takže se do kabin odcházelo za jasného výsledku 5:0. Je třeba připomenou, že dalších, minimálně 10 tutových šancí domácí neproměnili. V poločasu udělali hosté změnu na postu brankáře, a je třeba jej pochválit, v druhém poločase řadu šancí pochytal. Druhý poločas se nesl opět v galapředstavení neproměněných šancí, kdy své šance zahodili Ovečka, Sochora, Jašíček, Chytrý. A v neposlední řadě také brankář Tesařík, který za stavu 5:0 neproměnil pokutový kop. Na konečných 9:0 upravil druhým hatrickem v utkání Chytrý, a po jednom golu přidal Jergl.

12. kolo    TJ Sokol Dřínov - TJ Pilana Zborovice        4:6    (3:2)

Branky: Jergl 2, Chytrý 2, Gremlica, Klučka

Rozhodčí: Sedlář

Sestava: Tesařík - Raclavský, Šprňa, Králík, Medek - Gremlica, Jergl, Chytrý, Klučka - Ovečka, Sochora. Střídali: Solař, Sidek, Jašíček

Výsledky  Podzim 2012

Dohrávka

4. Kolo

TJ SOKOL Pravčice - TJ PILANA Zborovice    3:3    (0:1)

Branky Zborovic: Gremlica 2, Chytrý

Sestava: Tesařík- Raclavský, Šprňa, Sidek, Medek, Solař, Chytrý, Prachař, Ovečka, Gremlica, Sochora (85. Jašíček)

9. Kolo

TJ PILANA Zborovice - TJ SOKOL Rymice     5:0    (3:0)

Branky Zborovic: Chytrý 3, Sidek, Bartoš

Sestava: Tesařík - Bartoš, Šprňa, Raclavský, Medek, Solař, Sidek, Chytrý, Králík, Ovečka (60. Jašíček), Sochora (45. Gremlica)

Rozhodčí: Novák

Poslední domácí utkání jsme odehráli proti soupeři z Rymic. Pár minut před utkáním to vypadalo, že se ani hrát nebude, moc nepřálo počasí a hřiště svírala hustá mlha. Chvilku před počátečním hvizdem rozhodčího se mlha trošku rozplynula a dovolila nám sehrát bezproblémové sehrání utkání. K utkání jsme nastupovali opět poměrně oslabeni ( Prachař - šachové povinnosti, Jergl - nemoc, Láník - neomluvená účast), avšak do sestavy se nám již zapojil po nemoci Medek, a hlavně psychicky posilněnií o předchozí výhru v Ratajích. V úvodu utkání se oba soupeři seznamovali s mokrým terénem a zbytkem mlhy, která mimochodem pronásledovala celé utkání. Po domácím zastřelování, přišla první vyložená domácí šance, kdy centr ze strany nedokázal dopravit do prázdné brány benjamínek Sochora. Hosté začali postupem času vystrkovat růžky, ale nebezpečný protiútok nedokázali proměnit v gol. Pravidlo nedáš dostaneš, platili i tentokrát. Po individuálním uvolnění se krásnou střelou zpoza velkého vápna prosadil Sidek. O pár minut později to bylo již dva nula, když se dokázal prosadit Chytrý. Hosty dvoubrankové manko nepoložilo a zahrozili z několika dobrých akcí, při jedné z nich chybělo opravdu málo. Když Chytrý proměnil přímý kop ve třetí naši branku, šlo se do šaten se tříbrankovým vedením.

Do druhé poločasu jsme nastupovali s jednou změnou v sestavě, kdy Sochoru vystřídal na hrotu Gremlica. Dalo by se říct, že druhý poločas se odehrával převážně v naší režii, hosté si nevypracovali žádnou golovou šanci a když se dostali před naši branku, tak vše končilo na opět výborně chytajícím Tesaříkovi. Po krásném uvolnění Gremlici a následnou přihrávkou do malého vápna jsme se dostali zásluhou Chytrého do čtyř golového vedení. Další střely Sidka, Solaře ani chytrého se neujali. Nutno podotknout, že Gremlica hlavičkoval po individuálním uvolnění do břevna. Po zahrávání přímého kopu se k odraženému míči dostal Bartoš a zvýšil na konečných 5:0 v náš prospěch. Jak se opět ukázalo, nedokázali jsme se opět vyvarovat naší mrtvější desetiminutovky, kdy nás hosté přehrávali v celém poli, ovšem nedokázali vymyslet golové zakončení. Za předvedenou hru a bojovnost v takovém počasí zaslouží všichni pochvalu a uznání. Doufejme, že výhra nás zdravě nakopne k páteční dohrávce proti Pravčicím.

TJ SOKOL Rataje - TJ PILANA Zborovice             1:3    (0:2)

Branky Zborovic : Sidek, Chytrý, Solař

Rozhodčí: Slováček

Sestava: Tesařík - Láník, Šprňa, Raclavský, Bartoš, Solař (Jašíček), Sidek, Chytrý, Gremlica, Ovečka, Sochora

K dalšímu utkání jsme zajížděli k derby do Rataj bez několika stabilních hráčů, konkrétně bez Prachaře (šachové povinnosti), Králík (nevolnost), Medek, Jergl (nemoc). Začátek utkání nám ukázal, že domácí fotbal hrát umí, že není náhoda že mají na svém kontě již tři výhry. Hned ve 2. minutě utkání sme se dostali po zahrávání nenápadné standarce a dorážkou Sidka z malého vápna do vedení. V dalších dvaceti minutách se hrál fotbal nahoru dolů se šancemi na obou stranách, když hostující hráči převážně prověřovali pouze domácího brankáře, domácí hrozili z dobře založených protiútoků, avšak skvělými výběhy nás podržel Tesařík. V 35. minutě jsme se po krásném indivudálním uvolněním Chytrého ve středu hřiště dostali do dvoubrankového vedení, které se nám podařilo do poločasu udržet.

Druhý poločas začal z naší strany velmi opatrně, kdy jsme až moc pasivně vyčkávali až domácí něco předvedou. Přišla naše mrtvá 10ti minutovka, která vyvrcholila snížením domácího celku v 55. minutě. Tato branka nás opět nakopla, a dostala hráče do správného tempa a začali jsme opět hrát svou klasickou, sympatickou hru. V 67. minutě při krásném křižném centru z levé strany na Solaře, a následné induviduální akci zmiňovaného jsme se dostali do vedení 3:1. V poslední dvacetiminutovce už jsme byli lepší mužstvem, jen se nám nepodařilo překonat domácího brankáře, kdy střely Chytrého , Gremlici ani Sidka nenašly správný cíl. S předvedenou hrou, až na herní 15ti. minutový výpadek v druhém poločase můžeme být spokojeni, a doufáme, že na výkon navážeme v posledním domácím podzimním utkáním s Rymicemi.